Горняцкий городской совет

ВИПИСКА З ПРАВИЛ БЛАГОУСТРОЮ МІСТА

E-mail Печать PDF

Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від пґятидесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян (ст. 152 Кодексу України про адміністративні порушення).

В И П И С К А    З   П Р А В И Л    Б Л А Г О У С Т Р О Ю   М І С Т А

Стаття 3. Розміщення,  утримання  та  ремонт об’єктів обслуговування населення,

малих архітектурних форм

 

3.1.     Розміщення та  установка малих архітектурних форм та елементів зовнішнього благоустрою  допускаються з дозволу міської ради, виконавчого комітету, оформленому у встановленому порядку. Розміщення кіосків, павільйонів, наметів, літніх кафе, павільйонів на зупинках транспорту, що вимагає оформлення договору оренди землі проводиться за рішенням міської ради, відповідно до діючого земельного законодавства, на підставі погодженого у встановленому порядку проекту відведення.

3.2.     Забороняється:

3.2.1.  Зводити до кіосків, павільйонів, наметів різного роду прибудови, козирки, загородки, навіси, не передбачені погодженими проектами, складати тару  біля кіосків , наметів, павільйонів, а також використовувати їх під складські приміщення.

3.2.2.  Здійснення вуличної виносної торгівлі на території міста без відповідного узгодження з міською радою.

3.2.3.  Несанкціонована торгівля на території міста.

3.3.     Підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, а також суб’єкти господарювання зобов’язані утримувати в належному порядку об’єкти та малі архітектурні форми, постійно проводити їх поточний ремонт і обслуговування.

3.4.     Фарбування (обслуговування) об’єктів обслуговування населення та малих архітектурних форм, зупинок транспорту і переходів повинні проводитися не менш одного разу на рік, а у випадку  втрати об’єктом належного зовнішнього вигляду - по мірі необхідності.

3.5.     Фарбування залізобетонних та металевих огорож, опор, металевих воріт повинні проводитися не менш одного разу на рік.

3.6.     Власники (користувачі) об’єктів обслуговування населення ( ринків, кафе, літніх кафе та інш.)  зобов’язані:

 • проводити очищення скла та  вітрин не менш одного разу на місяць у літній період, у випадку    більш інтенсивного забруднення - по мірі необхідності;
 • установити урни  та очищувати їх  по мірі забруднення, але не  рідше одного разу на добу;
 • прибирати  прилеглу територію один  раз  на добу; прибирання місць масового перебування людей – підходів до автостанції, території ринків, торгових зон та ін. повинні прибиратися протягом всього робочого дня; перше прибирання території закінчувати до 7 години ранку;
 • розміщати  у доступному місці інформацію про заборону вживання спиртних напоїв у громадських місцях;
 • заключити договір з спеціалізованим підприємством на вивіз ТПВ;
 • при необхідності біля малої архітектурної форми повинно бути штучне освітлення, а також впритул до неї покриття вдосконаленого типу;
 • володарі кафе, відкритих літніх майданчиків, ринків, зобов’язані встановити в необхідній кількості туалети і проводити їх обслуговування.

 

3.7.  Забороняється:

3.7.1  .Самовільне переобладнання фасадів будинків та їх конструктивних елементів. Оформлення (фарбування) фасадів будинків, споруд, огорож  без узгодження кольору фарби з виконкомом міської ради.

3.7.2. Порушувати вимоги тиші з 23 годин вечора до 6 годин ранку.

Стаття 4. Світлові вивіски, реклами, вітрини

4.1.     Установка світлових вивісок та  реклам організацій, установ, підприємств усіх форм власності проводиться згідно з Типовими правилами розміщення зовнішньої реклами, затверджених  правовими та нормативними документами.

Стаття 5. Проведення єдиного санітарного дня

Для проведення систематичного прибирання міста та прибирання підприємствами, організаціями, установами  та ін.  на закріплених територіях  встановлюється єдиний санітарний день –   четвер.

Стаття 6. Організація прибирання території міста

-     Проведення робіт з належного санітарного утримання  прилеглої території в межах відведених ділянок  покладається на власників, розпорядників, користувачів, орендаторів та інш.

-   В умовах надзвичайних погодних явищ (злив, снігопаду, ожеледиці  і ін.) режим прибиральних робіт може бути встановлений розпорядженням міського голови.

-     Тимчасове закріплення територій може здійснюватися відповідно до розпорядження міського голови без  узгодження  для  ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на весь період ліквідації наслідків.

-      Закріплення територій по прибиранню міста суб’єктами  господарювання незалежно від форм власності   здійснюється  за  рішенням виконавчого комітету міської ради.

-    Прибирання місцьмасового перебування людей - підходів до автостанції, території    ринків, торгових зон і ін. здійснюється протягом всього робочого дня.

Відповідальність по проведенню робіт, пов’язаних з утриманням  об’єктів

зовнішнього благоустрою, покладається:

-        Територій  АЗС,  автомийок, включаючи в’їзди і виїзди з них, а також прилеглої до них території  (не менш 30-метрів від меж відведеної території) - на власників, розпорядників, користувачів зазначених об’єктів.

-         Зупинок пасажирського транспорту - на власників, балансоутримувачів.

-     Територій, що прилягають до магазинів, кіосків, павільйонів, кафе, літніх  майданчиків, інших закладів торгівлі і громадського харчування та підприємств  побуту в радіусі не менше 20 метрів (з облаштуванням, посівом газонів, створенням квітників). За наявності природних меж (водоймища, дороги, стінки і т. д.) прибирання проводиться до цих меж - на суб’єктів господарювання., фізичних та юридичних осіб

-          Територій ринків  та прилеглих до них територій в радіусі не менш 30 метрів – на директорів ринків. Вони зобов’язані забезпечити встановлення урн, контейнерів для сміття на території ринків.  Робота ринків не повинна погіршувати санітарний стан місця його знаходження, негативно впливати на навколишнє середовище (забруднення вулиць Центральної, Рєпіна, пров. Стадіонного сміттям та залишками торгівельної продукції ).

-     Підприємства, організації, установи, орендарі, а також власники будинків зобов’язані систематично і вчасно знищувати амброзію та іншу бур’янисту рослинність на закріпленій та прилеглій території.

-    За знищенням бур’янистої рослинності несуть відповідальність керівникі підприємств усіх форм власності та суб’єкти господарювання, за якими  закріплені  дані території .

Забороняється:

-        Допускати утворення бур’янистої рослинності, дикої порослі (висотою  більш 20 см) на відведених і прилеглих територіях.

 

Стаття 7. Санітарний стан ,  організація санітарного очищення міста та провадження з відходами

7.1.     Санітарний стан  територій.

7.1.1   Санітарний стан міських територій, за винятком проїзної частини доріг загального користування, покладається на юридичних і фізичних осіб, які  здійснюють діяльність або мають нерухоме майно (домоволодіння, підприємство та інше майно) на території міста, які зобов’язані забезпечити:

-     установку квіткових вазонів, урн для короткочасного зберігання сміття, їх регулярне очищення (не рідше одного разу за добу) і мийку (не рідше одного разу в тиждень). Фарбування урн виконується в міру необхідності, але не рідше одного разу в рік. Урни встановлюють:

 • на вулицях, ринках  на відстані не більш 40 метрів одна від іншої;
 • на зупинках громадського  транспорту і стоянках таксі;
 • на  входах і виходах підприємств, організацій, установ;
  • біля торговельних наметів, ларьків, павільйонів і в місцях проведення масових     заходів (у кількості не менш двох урн);
  • біля банкоматів.

-     облаштування та утримання громадських  убиралень у місцях масового скупчення громадян (вокзали, ринки, торговельні об’єкти, кафе і т.д.). Прибирання  дворових та громадських  убиралень повинні проводитися  їх власниками щодня. Приміщення убиралень необхідно промивати водою з дезинфікуючими засобами не рідше одного разу на тиждень;

-         наявність договору на вивіз ТПВ з спеціалізованим підприємством;

-         наявність сплати за вивіз ТПВ.

7.2.  Забороняється:

-       Спалювати горючі  залишки в дворах, на території житлових кварталів, підприємств, будівельних майданчиках і на вуличних територіях.

-        Встановлювати замість урн нестандартну і непристосовану тару - відра, офісні кошики, шухляди, коробки й інше.

Обновлено ( 01.12.2016 06:45 )  

Joomla