Горняцкий городской совет

Звернення депутатів Гірницької міської ради

E-mail Печать PDF


Звернення
депутатів Гірницької міської ради про скасування підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення до Президента України П.О.Порошенка, Прем’єр-міністра України В.Б.Гройсмана, Голови Верховної Ради України А.В.Парубія, Голови НКРЕКП Д.В.Вовка

 

Гірницька міська рада, представляючи інтереси громади міста Гірник Донецької області, стурбована прийняттям рішення КП «Компанія «Вода Донбасу», яке передбачає підвищення діючих тарифів  на централізоване водопостачання та водовідведення.

Місто Гірник знаходиться у 15-кілометровій зоні уздовж лінії зіткнення, поблизу зони активних бойових дій (м. Красногорівка, м. Мар’їнка, с. Піски та інш.). У місті мешкає 11,1 тисячі осіб, а також більше тисячі внутрішньо-переміщених осіб з Донецької та Луганської областей. Більшість мешканців міста пенсіонери з мінімальною пенсією та непрацюючі через відсутність робочих місць в місті. Через проведення АТО вони лишилися роботи в окупованих містах. Гірник – місто шахтарів. Чоловіча частина населення працює на єдиному промисловому підприємстві міста – ВП шахті «Курахівській» та довколишніх шахтах, де заборгованість з заробітної плати 2 місяці. Цілі сім’ї з дітьми покинуті на виживання.

Протягом останніх років місто живе і працює в умовах постійно-напруженої суспільної ситуації, значного рівня напруженості у громаді. Тим не менш неабиякими зусиллями міської ради, директора ВП шахти «Курахівської» та бюджетних організацій протягом тривалого часу вдавалося забезпечувати стабільність у громаді, тримати під контролем суспільно-економічну ситуацію та уникати різкого її загострення.

КП «Компанія «Вода Донбасу» заявила про намір здійснити зміну тарифів. По питній воді: для споживачів, які є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення – 9,25 грн/м3, підвищення на 71,4%; для споживачів, які не є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення – 22,36 грн/м3, підвищення в 2,1 рази; по централізованому водовідведенню: для споживачів, які є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення – 10,77 грн/м3, підвищення в 2,2 рази; для споживачів, які не є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення – 16,68 грн/м3, підвищення на 71,0%. Таким чином, загальна сума для населення складатиме 39,04 грн/м3. Компанія обґрунтовує необхідність  підвищення діючих тарифів для  сталого водопостачання населення та промисловості регіону, поліпшення фінансового стану підприємства, платіжної дисципліни, так як тарифи для споживачів не відшкодовують в повному обсязі витрати підприємства по водозабору, підготовці та транспортуванню води, а також прийому і очистки стічних вод.

Це рішення болюче вдарить насамперед по простих громадянах, які і так платять за водопостачання та водовідведення за завищеними цінами.

З огляду на вищенаведене, депутатський корпус Гірницької міської ради вважає за необхідне довести до керівництва держави інформацію про постійно зростаючий стан соціальної  напруги та невдоволення діями влади у жителів міста, що може призвести до неконтрольованої ситуації в громаді.

Враховуючи вищевказану ситуацію,  звертаємось до Вас з вимогою негайних дій на усунення необґрунтованого підвищення тарифів КП «Компанія «Вода Донбасу» на централізоване водопостачання та водовідведення, адже вони і так самі високі в Україні, навіть після подорожчання води по всіх областях України.

Сподіваємось, що наше звернення буде почуте та підтримане небайдужими урядовцями та членами парламенту, які є слугами свого народу і мають чути його та виконувати його волю.

Обновлено ( 14.06.2017 10:50 )  

Joomla